Kredyt na otwarcie własnej działalności – na co uważać?

Aby ruszyć z własną działalnością gospodarczą, nierzadko musimy zaciągnąć kredyt na taki cel. Wzięcie kredytu w każdej sytuacji wiąże się z ryzykiem, ale dobre przygotowanie sprawi, że naszej firmie się powiedzie i będzie działała jeszcze długo po spłacie całości kredytu.

Bardzo ważny jest przemyślany biznesplan. To zdecydowanie podstawa na sukces w biznesie.

Czasami banki przyznają kredyt właśnie po przedstawieniu takiego solidnego biznesplanu, który okazuje się decydujący w decyzji. Oprócz zapisania wszystkiego na kartce, musimy włożyć we własną działalność ogrom pracy.

Istotne, abyśmy dokładnie przeczytali wszystkie warunki umowy kredytowej. Zaciągnięcie kredytu na działalność gospodarczą wiąże się z pewnymi opłatami, ale i określonymi warunkami.

Czasami banki wraz kredytem oferują także polisę na życie, ubezpieczenia za utratę wartości danej nieruchomości, a także ubezpieczenie nieruchomości od zdarzeń losowych, firmowe konto w banku i zabezpieczenia prawne. Musimy być jednak czujni.

To nie są gratisy, tylko płatne usługi, za które możemy ponosić koszty co miesiąc, przez wiele lat spłacania kredytu. Często banki oferują też różne korzyści, które mają po prostu zachęcić nas do wzięciu kredytu w takim, a nie innym banku.

Są to takie benefity jak rok bez opłat do ZUS-u (robi to za nas bank), różne urządzenia elektroniczne typu tablety, możliwość odroczenia terminu spłaty, a nawet weekend w luksusowym hotelu. Niektóre oferty banków są bardzo atrakcyjne, ale trzeba wziąć pod uwagę wszystkie dodatkowe koszty oraz dokładnie przenalizować warunki umowy kredytowej.

finansowanieprojektow.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.