Kredyt mieszkaniowy – na co zwrócić uwagę?

Oferta kredytu mieszkaniowego jest zawsze dostosowywana do aktualnej sytuacji danego kredytobiorcy, dlatego trudno jest stwierdzić, który z kredytów hipotecznych jest najlepszy. Bank proponuje nam warunki udzielenia kredytu, na które składają się różne czynniki, takie jak wysokość dochodów, rodzaj umowy, skład gospodarstwa domowego oraz nasza historia kredytowa. Nie bez znaczenia pozostaje także wkład własny oraz kwota kredytu, o którą się staramy.

Przy składaniu wniosku o udzielenie kredytu mieszkaniowego, bardzo ważna jest nasza zdolność kredytowa. Bank na podstawie różnych aspektów dokonuje jej oceny. Pod uwagę brana jest również wysokość uzyskiwanych przez nas dochodów oraz ich regularność.

Istotne są także aktualne zobowiązania kredytowe, posiadane karty kredytowe oraz limity na koncie. Zadaniem banku jest oszacowanie, czy będziemy w stanie spłacać raty kredytu w wyznaczonych terminach i w określonej sumie. Bardzo ważny jest także nasz wkład własny.

Obecnie musimy posiadać minimum 20% wkładu własnego, mimo iż w poprzednich latach była znacznie to mniejsza liczba. Dopiero po zweryfikowaniu naszej zdolności kredytowej, możemy wybrać najbardziej odpowiednią dla siebie ofertę kredytową danego banku. W wybraniu oferty bardzo istotna jest rata, którą przyjdzie nam spłacać.

Nie możemy zapomnieć także o przeliczeniu całościowego kosztu kredytu mieszkaniowego, na którą składają się wycena nieruchomości, prowizja, marża, a także ubezpieczenie.

finansowanieprojektow.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.