Karta kredytowa – czy warto ją mieć?

Karta kredytowa to narzędzie, które pozwala nam na zaciąganie szybkiego kredytu. Nie może być jednak wykorzystywana bez umiaru. Przy użytkowaniu takiej karty należy zachować rozsądek, by nie popaść w spiralę zadłużenia. Pod uwagę musimy wziąć też dodatkowe koszty wynikające z ewentualnych opóźnień w spłacie zadłużenia oraz opłaty związane z jej ubezpieczeniem. Niemal każdy bank oferuje możliwość założenia karty kredytowej, ale czy warto ją mieć? Jak wszystko, ma swoje wady i zalety. Zaletą karty kredytowej jest przede wszystkim możliwość uzyskania szybkiego kredytu w chwili, kiedy akurat tego potrzebujemy. Wady wiążą się z ryzykiem niebezpieczeństwa – dysponowanie większym kredytem wyzwala w nas pokusy zakupowe, co może doprowadzić do zadłużenia.

Banki nie wymagają spłaty od razu całego zadłużenia. Możemy płacić tylko minimalną kwotę, a resztę opłacać w formie rat. Oprocentowanie takich kart jest z reguły wyższe niż zwykłych kredytów. Dlatego może okazać się, że dokonane przez nas zakupy były wyjątkowo drogie! Posiadacze karty kredytowej mogą wykorzystywać ją głównie do płatności bezgotówkowych oraz pamiętać o spłacaniu zadłużenia w terminie. Można też spłacić takie zadłużenie w całości, po upłynięciu czasu bezodsetkowego. Jeżeli decydujemy się na wykorzystanie kredytu w dłuższym okresie oraz spłatę w ratach, zwróćmy uwagę na oprocentowanie naszej karty kredytowej. Sprawdźmy również jak wysoką prowizję pobiera bank za pobranie gotówki w bankomacie, dla przykładu podczas wakacyjnej wycieczki.

Karta kredytowa jest przydatna w wielu sytuacjach, ale trzeba mądrze z niej korzystać i nie popadać w spiralę zadłużenia.

finansowanieprojektow.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.