Jak zwiększyć swoją zdolność kredytową?

Zanim złożymy wniosek o udzielenie kredytu, warto zadbać o zwiększenie swojej zdolności kredytowej, czyli zdolności do spłaty kredytu wraz z określonymi odsetkami i w terminach, które zostały wskazane w umowie. Stabilna forma zatrudnienia i uporządkowane zobowiązania finansowe to zdecydowanie podstawa, ale warto poznać też inne kwestie, które są istotne dla sprawy. Specjalne kalkulatory dostępne w Internecie pozwalają w przybliżeniu oszacować naszą zdolność kredytową. Wyniki są orientacyjne, ale warto sprawdzić, na co moglibyśmy teoretycznie liczyć. Po szczegółowe informacje musimy zgłosić się do banku, w którym będziemy starać się o kredyt. Bank dokonuje oceny naszej zdolności kredytowej – im wyższa, tym lepiej dla nas! By zwiększyć naszą zdolność kredytową, pamiętajmy o spłacie innych kredytów, które na nas ciążą.

Im wyższa rata spłacanych aktualnie zobowiązań, tym mniejsza zdolność. Możemy rozważyć połączenie kilku naszych aktualnych zobowiązań w jeden kredyt konsolidacyjny. Warto zrezygnować także z kart kredytowych, ponieważ negatywnie wpływają na naszą zdolność, nawet gdy z nich nie korzystamy. Niepożądane są również limity na koncie. Zablokujmy opcję zaciągania debetu. Bank może sprawdzić naszą historię kredytową w specjalnej bazie BIK – Biura Informacji Kredytowej: czy spłacaliśmy raty w wyznaczonym terminie? Dlatego zadbajmy o to, by spłacane przez nas raty były zawsze na czas! Ale uwaga! Brak historii kredytowej też nie jest najlepszą sytuacją.

Jeżeli nie zaciągnęliśmy do tej pory żadnego kredytu, który moglibyśmy spłacać w terminie, to bank nie będzie miał podstaw do tego, by potwierdzić, że w przypadku nowego kredytu będziemy wywiązywać się z terminów.

finansowanieprojektow.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.