Jak rozsądnie korzystać z karty kredytowej?

Dane z Biura Informacji Kredytowej potwierdzają, że ponad 6 milionów Polaków korzysta z kart kredytowych. Karta może być niezwykle pomocna, ale musi być wykorzystywana z głową.

W innym przypadku może prowadzić do zadłużeń, z których trudno się wyplątać. Warto wiedzieć, kiedy powinniśmy skorzystać z posiadanej karty kredytowej, a kiedy lepiej nie wyciągać jej z naszego portfela.

Dla posiadaczy karty kredytowej bardzo ważną kwestią jest termin spłaty długu. Najlepiej, by termin ten pokrywał się z wypłatą wynagrodzenia (na przykład będzie to dzień po wypłacie).

Za każdy dzień zwłoki będziemy ponosić dodatkowe koszty, a odsetki będą naliczane od całości zadłużenia. Karta kredytowa to narzędzie stworzone z myślą o transakcjach bezgotówkowych, dlatego też najlepiej wykorzystywać ją do takich celów.

Nie wybierajmy gotówki z bankomatu, bo wiąże się to z dodatkowymi opłatami – lepiej wykorzystać kartę do płatności poprzez terminale w sklepach stacjonarnych lub płatności online w sklepach internetowych. Przede wszystkim powinniśmy wyrobić w sobie nawyk monitorowania wszystkich wydatków.

Przy posługiwaniu się kartą kredytową, trzeba zachować jak największą ostrożność. Możemy wpaść w pułapkę, gdy będziemy stale ograniczać się tylko do spłaty kwoty minimalnej – bardzo trudno będzie nam wyjść w ten sposób z powstałego zadłużenia.

Jeżeli na dodatek wciąż będziemy korzystać z karty, dług ten będzie rósł. Dlatego trzeba być czujnym i stale kontrolować swoje wydatki.

finansowanieprojektow.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.