Jak poprawić swoja zdolność kredytową?

Myślisz o zaciągnięciu kredytu hipotecznego na zakup wymarzonego mieszkania? Popraw swoją zdolność kredytową, bo to jeden z czynników, który bank weźmie pod uwagę. Ważny jest nie tylko sam dochód i sposób jego otrzymywania, ale Twoje inne zobowiązania kredytowe oraz historia kredytowa dostępna w BIK. Każdy bank oszacowuje naszą zdolność kredytową według przyjętych kryteriów.

Decyzja, czy bank udzieli Ci pożyczki zależna jest od wielu czynników, na które warto zwrócić uwagę. Jeżeli planujesz wziąć w przyszłości kredyt hipoteczny, już od dzisiaj zadbaj o swoją zdolność kredytową. Jak ją poprawić? Najlepiej pokazać się od jak najlepszej strony i udowodnić, że jesteś zdolny do terminowego wpłacania rat w określonych sumach.

Dobrym pomysłem jest zaciągnięcie wcześniej mniejszej pożyczki i jej regularne spłacanie. Będzie to informacją dla banku, że może Ci zaufać, bo wywiązywałeś się ze zobowiązania. Możesz również zdecydować się na kartę kredytową, ale najlepiej zrezygnuj z niej tuż przed wnioskiem o udzielenie kredytu hipotecznego.

Wszystko to stworzy Twoją historię kredytową, którą warto mieć, a także podniesie wiarygodność. Banki mają dostęp do Biura Informacji Kredytowej, gdzie znajdują się informacje o Twoich dawnych i obecnych zobowiązaniach. Jeżeli posiadasz historię kredytową i wywiązywałeś się z terminów, bank przyznaje Ci plusa! Zwróć uwagę, by udzielić zgody na przetwarzanie przez BIK informacji o kredytach nawet po ich wygaśnięciu.

Dzięki temu nadal będą widniały w systemie informacje o historii spłaty, co na pewno wpłynie korzystnie na decyzję w sprawie udzielenia kredytu hipotecznego.

finansowanieprojektow.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.