Jak gromadzić pieniądze na czarną godzinę?

Odłożone na „czarną godzinę” środki finansowe są bardzo dobrym pomysłem, ponieważ nie jesteśmy w stanie przewidzieć niektórych sytuacji, w których to być może będziemy potrzebować dodatkowego zastrzyku gotówki. Nie chodzi tylko o niespodziewane psucie się sprzętu AGD, ale również o takie niemiłe zdarzenia jak choroby oraz wypadki. Warto być przygotowanym na każdą ewentualność.

Wiadomo, im wyższe zasoby awaryjne, tym lepiej dla nas. Aby odłożyć środki finansowe na „czarną godzinę”, powinniśmy zredukować nasze codzienne wydatki do tych, które są faktycznie niezbędne do funkcjonowania. Ograniczenia dotyczą używek, słodyczy, wyjść do pubów i klubów oraz stołowania się na mieście.

Możemy też wyprzedać zbędne nam rzeczy, które dotąd leżały bezużytecznie w mieszkaniu, a są na tyle funkcjonalne, że przydadzą się innym osobom. Nieużywane przez nas radio, bransoletka, która okazała się nietrafionym prezentem czy blender, z którego już nie korzystamy. Nie pozbywajmy się jednak sprzętów potrzebnych w codziennym życiu.

W Internecie znajdziemy wiele portali, które umożliwiają wystawienie ogłoszenia z ofertą sprzedaży różnych rzeczy. Jeśli zależy nam na dodatkowych pieniądzach, możemy rozważyć podjęcie się dodatkowej pracy w formie zlecenia. Środki, które zarobimy w ten sposób, powinniśmy od razu odkładać na konto naszej poduszki finansowej, a nie wydawać na bieżące zachcianki.

Musimy robić tak ze wszystkimi dodatkowymi pieniędzmi, które będzie dane nam otrzymać – premie i nagrody pieniężne. Nie lokujmy środków w niepewnych inwestycjach. Najlepiej założyć rachunek oszczędnościowy, na którym będziemy gromadzić nasze pieniądze.

finansowanieprojektow.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.